Wilgoć na ścianie, jak usunać.

Pomiar miernikiem wilgotności pozwala na doprecyzowanie miejsca wycieku wody. Jest to metoda działania na zasadzie pomiaru stałej dielektrycznej, skuteczna w przypadku oszacowania strat po zalaniu mieszkania wodą z instalacji lub awarii hydraulicznej.
Wilgotnościomierz to obok kamery termowizyjnej jest pomocnym urządzenie do różnego rodzaju diagnostyki budynku, pod kątem odszukania mostków cieplnych, czy miejsca wystąpienia wycieku wody.
Pomiar wilgotności ściany i posadzki.
 Jeśli Wilgoć pojawi się na ścianie w budynku należy odszukać jej przyczyny, a mogą to być:
- nieszczelności poszczególnych elementów ścian i konstrukcji na etapie budowy budynku
- gwałtowne zalanie przestrzeni wewnątrz spowodowane np.: uszkodzeniem dachu podczas prac budowlanych, remontowych oraz gwałtownej burzy z silnymi opadami deszczu.
- pęknięcie rury, wyciek wody z instalacji, uszkodzenie ogrzewania podłogowego.
- zalanie przez sąsiada,
- nieszczelny fundament.
- nieszczelna instalacja wodna.
 
W/w może przyczyną zawilgocenia. Przebarwienia i wykwity na ścianie a w dalszej konsekwencji uszkodzona podłoga a także inne zwłaszcza wrażliwe na wilgoć drewniane elementy jak np.: ościeżnice, futryny, meble przylegające do ściany. Zebranie powyższych informacji jest przydatne przed podjęciem decyzji jaki sposób przeprowadzić osuszenie ściany, który sposób jest skuteczny do pozbycia się pleśni, grzybów, wilgoci.
 
Kamera termowizyjna oraz miernik wilgotności (wilgotnościomierz) pozwala na wstępną diagnostykę i zawężenie obszaru do lokalizacji wycieku.
 
Wilgotnościomierz WIP-24 przeznaczony jest do szybkiego, nieniszczącego (bezinwazyjnego) pomiaru wilgotności drewna i materiałów budowlanych. Umożliwia pomiar praktycznie wszystkich gatunków drewna (także egzotycznych) oraz miedzy innymi takich materiałów budowlanych jak: beton, cegła, tynk, jastrych i gips. Wartości gęstości najpopularniejszych gatunków drewna i najczęściej spotykanych materiałów budowlanych umieszczone są na tylnej ściance przyrządu. W związku z tym wybór gatunku drewna lub rodzaju materiału budowlanego jest bardzo łatwy i szybki. Obsługa przyrządu jest prosta i bardzo przyjazna użytkownikowi. Wilgotnościomierz działa na zasadzie pomiaru stałej dielektrycznej. Badany materiał jest penetrowany przez pole elektromagnetyczne. Przyrząd wyposażony jest w pokrętła umożliwiające nastawienie gęstości i grubości drewna oraz gęstości i grubości betonu i innych materiałów budowlanych. Przyjęte charakterystyki przyrządu zakładają (uwzględniają):
Pomiaru dokonuje się przez przyłożenie elektrod do badanego materiału. Wynik pomiaru jest natychmiastowy.
Źródło: http://www.tanel.com.pl/wilgotnosciomierz.php?kod_produktu=wip24

Cennik. Tel. 504-746-203

email: egazetki@o2.pl

Wrocław. Psie Pole, Krzyki, Fabryczna, Śródmieście, Stare Miasto, Oleśnica, Trzebnica, Czernica, Mirków, Kiełczów, Chrząstawa, Nadolice, Siechnice, Bielany Wrocławskie, Jelcz Laskowice, Oława, Długołęka, Dobroszyce, Kamieniec Wrocławski, Łozina, Borowa Oleśnicka, Byków, Szczodre, Domaszczyn, Kamień Wilczyce, Kiełczówek, Dobrzykowice, Krzyków, Radwanice, Święta Katarzyna, Żerniki, Smardzów, Iwiny, Wysoka, Szewce, Pęgów, Wiśnia Mała, Krzyżanowice, Pasikurowice, Ramiszów, Ligota

                         

 

 

 

Usługi świadczy www.ekobroker.pl